Starostlivosť o oblečenie
Všeobecné pokyny k údržbe textílií
- Pri starostlivosti o oblečenie je nutné sledovať a riadiť sa pokynmi na etikete, ktoré sú stanovené výrobcom. Etikety nikdy z oblečenia neodstraňujte.
- Skôr ako začnete nosiť nové oblečenie, je potrebné ho vyprať. Oblečenie je lepšie predprať ručne kvôli zamedzeniu púšťania farby. Praním sa zbavíte nečistôt, ktoré mohli vzniknúť vo výrobe alebo pri skladovaní.
- Pri ručnom praní sa odporúča používať tekutý prací prostriedok.
- Odevy je potrebné prať rozdelené podľa farieb, ideálne z rubovej strany kvôli zamedzeniu tvorby žmolkov a zafarbeniu.
- Odevy s nášivkami alebo potlačou perte a žehlite len po rubovej strane a maximálne na 30°C.
- Pri praní dodržujte odporúčanú teplotu uvedenú na etikete. Pred praním je potrebné odstrániť všetko, čo by mohlo oblečenie poškodiť – zapnúť všetky zipsy, gombíky a suché zipsy.
- Oblečenie nikdy nesušte na priamom slnku ani na radiátoroch, čo by mohlo spôsobiť zmenu farby alebo poškodenie funkčných vlastností oblečenia.
- Pletený tovar je náchylný na zatrhnutie nití, čo sa ako mechanické poškodenie nedá reklamovať.
- Suchý zips môže pri praní odev poškodiť, je preto potrebné strážiť jeho uzavretie, alebo ho dať vyčistiť do čistiarne.
- Tašky a batohy čistite len ručne s použitím hubky, nikdy nie v práčke.
- Pri akomkoľvek zásahu a vlastnej oprave, nie je možné oblečenie reklamovať.
Symboly ošetrovania textílií
Pranie – symbol vaničky označuje pranie v domácnosti (ručné alebo v práčke) podľa príslušného grafického zobrazenia a poskytuje informácie o maximálnej teplote pri praní.
Bielenie – symbol trojuholníka označuje podľa príslušného grafického zobrazenia, či sa výrobok môže alebo nemôže bieliť prostriedkami s obsahom aktívneho chlóru.
Sušenie – symbol štvorca s kruhom vnútri doplnený jednou bodkou alebo dvoma bodkami označuje teplotu sušenia v bubnovej sušičke.